چاپ        ارسال به دوست

پیام مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین به مناسبت فرارسیدن دوم فروردین، روز جهانی"آب"

✳در آستانه دوم فروردین، روز جهانی آب، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین طی پیامی بر اهمیت موضوع و لزوم مسئولیت پذیری بیش از پیش تاکید کرد .
✳در متن پیام مهندس داراب بیرنوندی آمده است:
" و هو الذی خلق السموات و الارض فی ستة ایام و کان عرشه علی الماء..."( هود/7)
« و او خدایی است که آسمان و زمین را در فاصله شش روز آفرید و عرش با عظمت او بر آب قرار یافت.»

✳ قبل از هر چیز ، آغاز بهار طبیعت و سال نو را تبریک و تهنیت عرض می نمایم . امید آن دارم که ظهور بهار طبیعت ، سالی سرشار از سلامت، تندرستی و شادکامی را برای همگان به ارمغان آورد.

✳ بر هیچ کس پوشیده نیست که  انسان و سایر موجودات زنده برای بقا به آب محتاجند و از طرفی کشاورزی، صنعت، بهداشت و آموزش نیز برای فعالیت‌های خود به آب نیازمند می باشند.
✳افزون بر دو دهه است که ۲۲ مارس مصادف با دوم فروردین ماه روز جهانی آب نامگذاری شده است  و هر ساله سازمان ملل با تعیین شعاری بر اهمیت موضوع آب تاکید می نماید.
✳ امسال ( ۲۰۲۰)، روز جهانی آب به نام «آب و تغییر اقلیم» نامگذاری شده است که نشانگر پیوند ناگسستنی این دو می باشد.
✳از آنجائیکه که وقوع مخاطرات طبیعی ناشی از تغییر اقلیم، دسترسی به آب سالم و بهداشتی را محدود و گاهی نایاب میکند،کاهش اثرات اقلیمی و سازگاری با تأثیرات آبی تغییر اقلیم در تأمین سلامت و حفظ جان انسان ها بسیار حائز اهمیت است.
✳شعار سال ، سعی دارد توجه جوامع را به امنیت آبی و دستیابی به منابع پایدار آب در مواجه با شرایط تغییرات اقلیمی جلب نماید.
✳این روزها که رعایت نکات بهداشتی و نقش خانوارها در شکستن زنجیره انتقال بیماری کرونا، انکار ناپذیر است ، لزوم استمرار جریان " آب"  نیز بیش از پیش احساس می شود و این امر بدون مشارکت جدی مردم محقق نخواهد شد .
✳در بخشی از تشریح  شعار  سال ۲۰۲۰ آمده است:همه نقش دارند ، خانواده ها باید آب را کاراتر مصرف کنند .
✳فلذا با عنایت به نقش انکار ناپذیر خانواده ها در مصرف بهینه آب ، ضمن گرامیداشت این روز ، برخود لازم میدانم از همکاری و همیاری مشترکین گرامی در مدیریت صحیح مصرف آب قدردانی نموده و همچون گذشته خواستار مشارکت و یاری مداوم مردم برای  استمرار جریان آب شرب سالم و بهداشتی در سطح شهرها و روستاهای استان، بویژه در برهه حساس کنونی باشم .
✳همه ما در قبال آیندگان مسئول هستیم .


🔷"داراب بیرنوندی"
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین


١٤:٣٤ - جمعه ١ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٥    /    تعداد نمایش : ١٦٥